Péče o pleť zahrnuje daleko více, než jen výběr a používání vhodných přípravků, či profesionálních kosmetických procedur. Podstatnou součástí péče o pleť je i naše duševní rovnováha a fyzické zdraví našeho těla.

Jana Hejduková

Majitelka Kosmetického studia Trubská

Můj příběh aneb cesty osudu jsou nevyzpytatelné

Dnes vím, co moje pleť potřebuje. Jak o ni pečovat, aby byla zdravá, zářivá a já se cítila spokojená a sebejistá. Tak, jak pečuji o mou pleť, stejně tak pečuji o sebe samou a naslouchám svým vnitřním pocitům.

Naučila jsem se orientovat v kosmetických přípravcích, abych věděla, co moje pleť opravdu potřebuje, co je pro ni výhoda a s čím neztrácet čas, energii a peníze.

Náš vzhled určuje i naše vnitřní rozpoložení a náladu

Nejsem obětí kosmetické džungle televizních reklam a sloganů, tisíců nabídek na internetu, kde všichni ostatní vědí, co je pro mě nebo moji pleť nejlepší…

Znám svoji cestu. Moje pleťové rituály jsou již mojí součástí. S nimi den začínám i končím. Díky tomu znám i sama SEBE.

Původně pocházím z bankovní oblasti. Mou bankovní kariéru, přerušilo těhotenství a první mateřská dovolená, během které jsme se přestěhovali na určitou dobu do ciziny.

Návrat do práce po mateřské do bankovního sektoru, stěhování do nového domu a každodenní cestování za prací, mě semlelo během pár týdnů. Dcera byla každé ráno první ve školce a poslední, kdo odcházel… Víkend přelítl tak rychle, že jsme si stěží stačili uvědomit, že nějaký byl.

Práce od pondělního rána do pátečního pozdního odpoledne mě semlela za pár týdnů a já přemýšlela, co bude dál...

Než jsem si stačila srovnat myšlenky, jakým směrem se vlastně vydat, přišla druhá mateřská a začal jiný kolotoč. Děti, domácnost, starání se o dům a zahradu. Manžel byl tehdy pracovně pořád pryč, takže většinu času jsem na všechno byla sama.

Samou starostí o všechno ostatní jsem si ani neuvědomila, že ztrácím i sama sebe. Tak, jak jsem se cítila bezradně a bez nálady uvnitř, stejně tak vypadala i moje pleť a celkově i já.

  • Kam se poděla ta holka se zářivým úsměvem?
  • Kde jsou ty rozzářené oči, plné malých ďáblíků, kteří ponoukají k bláznivým nápadům?

Věděla jsem, že jestli něco neudělám, bude to začátek konce!

Rozhodla jsem se, že začnu s tím svým unaveným a zašedlým zevnějškem a uvidíme, kam mě to posune.

V obchodech jsem však bezradně bloudila mezi regály, přehlcena reklamami a tipy z časopisů a od kamarádek. Stejně jsem nevěděla, co si mám vlastně vybrat.

Vyzkoušela jsem spoustu různých přípravků (čistících, odličovacích, masek a krémů a ani nevím, jestli jsem je tenkrát vůbec správně používala ), ale žádný extra efekt jsem neviděla a některé z nich mi ani nebyly zrovna příjemné.

Shodou okolností jsem se ocitla na veletrhu kosmetiky v Praze v Holešovicích...

... A netušila jsem, jak moc mi tato návštěva změní život.

Tady jsem se poprvé setkala s Mary Kay. Nad všemi těmi krémy, líčidly a vůněmi mi zaplesalo srdíčko. Nechala jsem se opečovat a nalíčit a ten den jsem si opět připadala nádherná.

A tak začala moje nová kariéra. Naplno jsem se pustila do své (alespoň pro začátek) vnější přeměny. Navštěvovala jsem kurzy péče o pleť, techniky líčení, vstřebávala informace o přípravcích, ingrediencích v kosmetických přípravcích a vše jsem na sobě doma zkoušela.

Brzy byla moje péče o pleť velmi vidět. Nejen na pleti, ale i uvnitř sebe samé jsem cítila radost a naplnění.

Mohla by tohle být moje nová cesta?

Postupem času jsem si však uvědomovala, že v péči o pleť můžu zajít daleko dál, než jen poradenstvím, či líčením s produkty jedné značky. Moje prvotní nadšení mě doslova pohltilo a věděla jsem, že chci být opravdu profesionál v péči o pleť.

Naplno jsem se do toho pustila v roce 2014, kdy jsem absolvovala kosmetický rekvalifikační kurz. V roce 2015 jsem již fungovala ve 2 kosmetických salonech v Praze a Berouně. Od té doby jsem absolvovala nespočet různých školení, jak pečovat (teď už i profesionálně) nejen o pleť, ale i o duši.

Od roku 2017 pracuji již ve svém vlastním kosmetickém studiu.

Po cestě, kterou jsem ušla až sem, jsem načerpala spoustu informací, praktických rad a hodnotného know-how, jak se svojí pletí zacházet. A není to pouze o té vnější péči, ale také o té vnitřní, kterou věnuji sama sobě.

Pleť je vaše druhé já

Pleť je vaší součástí. Je to vaše druhé já. Váš radar, který vám ukazuje, co se děje ve vašem vnitřním světě a zároveň vás chrání před špatnými vlivy toho světa vnějšího.

Uvědomila jsem si, že v péči o pleť nejde vždy jen o produkty, které používáte z venku, ale i o to, jak pečujete o svůj vnitřní svět. Jak z té fyzické stránky, tak i z té duševní.